Díky milovanému pejskovi se zvyšuje dobrá nálada u dětí a ta špatná klesá

on

|

views

and

comments

Psíci jsou přínosem pro celou rodinu! Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Platí to už od raného dětství. Dětem se díky psovi může zlepšit jak fyzické, tak i psychické zdraví.
Proč jsou psíci přínosem pro celou rodinu?
Doktorka Sophie Hall, vědecká pracovnice specializující se na interakce člověk-zvíře na Life Sciences University of Lincoln potvrdila, že vztah pes-dítě je výhodný pro obě strany.

Děti poskytují domácím mazlíčkům blízké společenství a navozují pocit předvídatelné a důsledné rutiny v domácnosti, pokud jde o čas krmení a procházky, který, jak víme, je pro zdraví psa mimořádně důležitý.

Děti se samozřejmě také pravidelně hrají se svými domácími pejsky a činnosti, jako je hod míčem a útočné kurzy, představují skutečně cenné příležitosti ke cvičení a pozitivní duševní stimulaci.

Tomuto chování dítěte vůči psovi zabraňte
Agrese u dětí by mohla způsobit, že psi utíkají, třesou se nebo se skrývají. Hlučné děti mohou také způsobit „přílišnou stimulaci“ – například štěkot, vzrušení nebo hledání místa na útěk.

Nevhodná je stejně hrubá hra nebo nehody, jako například srážky s hračkami nebo tahání psa za ocas.

Pes by měl mít vlastní skrýš před nezbedným dítětem
V domácnosti s malými dětmi je důležité, aby měli psi „bezpečné útočiště“, kam mohou v případě potřeby uprchnout, a aby rodiče rozuměli zjevným i jemnějším projevem nouze u svých miláčků a naučili jejich rodinu o těchto znacích. Například, domácí psi mají často mírně přivřené oči nebo si olizují rty, když jsou v mírném stresu.

Psi mohou dětem pomoci s čtením
Studie z roku 2015 zjistila, že děti s ADHD, které čtou skutečným zvířatům, prokázaly více vylepšení v oblasti sdílení, spolupráce, nápomocné a zlepšení problémů s chováním, jako děti s ADHD, které čtou plyšákem.

Vanderbilt University v Nashville USA uskutečnil čtyřměsíční dlouhou randomizovanou studii prováděnou o přístupu dětí s rakovinou k canisterapii těsně předtím, než podstoupí chemoterapii. Rodiče dětí, kteří trávili čas s terapeutickými pejsky, prokázaly výrazný pokles rodičovské úzkosti kvůli bolesti a schopnosti dítěte zvládat ji. Děti měly zase radost z času, který strávili s pejsky.

Jak začlenit psa do rodinného života?
Vezměte svého pejska na piknik. Sbalte si zdravé občerstvení, jako je ovoce, zelenina, rozmixované ořechy pro děti a mnoho vody (včetně misky pro pejska). Přineste si i míček nebo jiné zábavné hračky.

Vydejte se na procházku po okolí nebo k zábavným během, které zahrnují psi, nebo se se svým psem hrajte „aport“ a „zůstaň“

„I když máte jen 10 nebo 15 minut, vy a váš pes si zacvičíte a zabavíte se.“ Pomocí odměny naučte pejska netahat se na vodítku.

Pes přináší pro zdraví řadu výhod
Mezi tyto výhody patří:

● méně infarktů,

● menší osamělost,

● lepší krevní tlak,

● lepší psychická pohoda,

● nižší míra deprese a stresu,

● méně návštěv lékaře,

● zvýšené sebevědomí,

● lepší spánek a

● větší fyzická aktivita

Mnohé studie jsou v přímém rozporu s vyjmenovanými výhodami, jiné mají smíšené výsledky. Je ale důležité podotknout, že některým lidem zvířátka vůbec nevyhovují. Pokud se takový člověk nachází v domácnosti, je třeba to respektovat. Doktorka Martha Gulati, která je šéfredaktorkou CardioSmart.org pro CNN uvedla, že riziko předčasného úmrtí může díky vlastnictví psa klesnout o 24%

Studie z roku 2019 se zúčastnili téměř 4 miliony lidí z USA, Kanady, Skandinávie, Nového Zélandu, Austrálie a Velké Británie. Lidé, kteří mají kardiovaskulární choroby by si měli pořídit psa. Mohou tak snížit riziko úmrtí o 31% na takové onemocnění.

Po pořízení psa se zlepšuje zdravotní stav iu těch, kteří prodělali srdeční infarkt nebo mozkovou příhodu, zvláště pokud žijí sami. Při venčení pejsků se může u lidí snížit riziko cukrovky. Vztah se psem totiž vyžaduje aktivní účast. Pejsek poskytuje důležitou sociální a emocionální podporu a je silným prediktorem změn chování, které může následně vést k rapidnímu hubnutí kvůli nediagnostikovaným onemocněním.

Majitelé, kteří venčí své psy pravidelně se hýbou denně až o 30 minut více, než když žijí bez nich. Navzdory pochybnostem, že vlastnictví psa přímo vede ke snížení úmrtnosti, změna denních aktivit jako venčení toto tvrzení podporuje.

Psi mohou snížit stres
Majitelé domácích zvířat určitě věří, že jejich domácí zvířata poskytují emocionální podporu, zejména v době stresu. Právě psi pomáhají snížit stres z negativních událostí.

Share this
Tags

Must-read

Angličtina jako druhý mateřský jazyk

Svět se zrychluje a globalizuje. Své o tom vědí všichni, kteří se museli v rámci pracovních povinností naučit cizí jazyk nebo se v touze poznávat cizí...

Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších

Noční můra každého rodiče – vašemu dítku není dobře. Dostanou-li děti průjem či začnou zvracet, je u nich dostavující se následná slabost rozhodně mnohem...

Kameny podle zvěrokruhu: dávná tradice ožívá

Zvěrokruh, zvířetník nebo zodiak je myšlený pás ±8° na nebeské sféře, který se táhne symetricky podél ekliptiky. Od polohy Slunce na zvěrokruhu v konkrétní datum...
spot_img

Recent articles

More like this