Potřebují chlapci a děvčátka rozdílné plenky?

on

|

views

and

comments

Stali jste se rodičem. Jistě chcete pro vaše děťátko to nejlepší. Ať už jde o autosedačku, postýlku, oblečení, anebo třeba plenky. Věděli jste například, že přebalování chlapečků a děvčátek vyžaduje jiný přístup?

Pokud používáte látkové plenky, tam příliš mnoho nuancí na výběr není. Koupíte buď zásobu klasických látkových plen, plenkové kalhotky a separační podložky. Variantou je koupit plenkové látkové kalhotky, které obsahují vše v jednom a jsou velmi podobné jednorázovým plenkám.

Jednorázové plenky

Při výběru jednorázových plenek hraje roli spousta faktorů. Nechcete-li zatěžovat přírodu a pokožku vašeho děťátka, zvolíte ekologické jednorázové plenky. Dalším faktorem je savost plenek, protože dlouhodobý pobyt v mokré plence se špatnou savostí může způsobit vyrážku a opruzeniny. Ne všichni si mohou dovolit nejdražší plenky na trhu a ekonomická stránka věci je velmi důležitá, za první roky života dítě spotřebuje obrovské množství plenek.

Plenky podle pohlaví

Někteří výrobci také nabízí různé jednorázové plenky pro děvčátka a pro chlapce. Není to běžné, ale má to své opodstatnění. Chlapci totiž čůrají vepředu a dívky doprostřed plenky. Proto je velmi pokročilé nabízet plenky se zesílenou absorpcí právě v těch nejvíce potřebných místech.

U plenek pro novorozence s označením 0, či 1, je to nakonec jedno. Miminka čůrají velmi často a v plence tolik tekutiny není. Ale u jednorázových plenek pro větší děti a u tvz. tréninkových plenek, které vypadají spíše jako spodní prádlo, se vyplatí pořídit plenky podle pohlaví.

Tréninkové plenky se svlékají jinak, než klasické jednorázové plenky. Tréninkovou plenu sundáte tak, že ji na bocích roztrhnete. Nezapomínejte ani u větších dětí na dokonalou očistu vlhčenými ubrousky před použitím nové plenky, i batolata jsou náchylná ke vzniku nepěkných opruzenin.

Share this
Tags

Must-read

Angličtina jako druhý mateřský jazyk

Svět se zrychluje a globalizuje. Své o tom vědí všichni, kteří se museli v rámci pracovních povinností naučit cizí jazyk nebo se v touze poznávat cizí...

Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších

Noční můra každého rodiče – vašemu dítku není dobře. Dostanou-li děti průjem či začnou zvracet, je u nich dostavující se následná slabost rozhodně mnohem...

Kameny podle zvěrokruhu: dávná tradice ožívá

Zvěrokruh, zvířetník nebo zodiak je myšlený pás ±8° na nebeské sféře, který se táhne symetricky podél ekliptiky. Od polohy Slunce na zvěrokruhu v konkrétní datum...
spot_img

Recent articles

More like this