Jak vybrat magnetické hračky pro děti?

on

|

views

and

comments

Magnet je skvělým pomocníkem, který podporuje učení a zaručuje skvělou zábavu pro děti. U dětských hraček to platí dvojnásob. Existuje nespočet dětských her, které fungují na principu magnetické síly a děti právem fascinují. Magnetická přitažlivost, která lepí dílek k dílku, dokáže vyrazit dech a nabízí hodiny zábavy na sto různých způsobů. Pojďme si představit nejoblíbenější magnetické hračky!

Magnety jsou populární v každém věku. Magnetické hračky pro děti podporují učení a zároveň je hra s nimi velmi jednoduchá. Podněcují zvědavost dítka. Občas ale může být obtížné se v jejich koupi vyznat. Ne všechny magnetické hračky mohou být optimální z hlediska bezpečnosti. Jak vybrat ty pravé? 

Bezpečnost na prvním místě 

Obecně můžeme říci, že dětské magnetky jsou pro děti bezpečné – to ale neznamená, že byste neměli být obezřetní a dítě by si s nimi mělo hrát samo. Hra s magnetickými hračkami vyžaduje dohled, zejména pokud si vaše dítě rádo strká věci do úst. Nebezpečnější jsou pak silné magnety, které po použití mohou způsobit komplikace. Těm se proto v dětské říši vyhýbejte. Vhodné jsou naopak magnetické hračky určené pro menší děti – magnetické skládačky a stavebnice. 

Před koupí produktu zkontrolujte jeho označení. Většina značek uvádí možná rizika i varování a také doporučený věk dítěte. Nikdy nekupujte hračky, které jsou určeny pro starší děti a dospělé.

Magnetické puzzle a skládačky

Chcete-li podpořit rozvoj jemné motoriky i koordinaci ruky a oka, poohlédněte se pro magnetických puzzle skládačkách. Nabízí nepřeberné množství kombinací a dílků, se kterými dítě může snadno samo manipulovat. Díky tomu rozvíjí svou kreativitu i pozorovací a poznávací schopnosti. Skládačkovou hru představuje i set, ve kterém můžete oblékat jednotlivé postavičky, skládat vesmír nebo stavět koláž stavby domu. Dětská fantazie je nekonečná a jen tak ji něco nezastaví.

Magnetická tabule  

Ať už si vaše děti budou chtít hrát na školu nebo zkrátka milují kreslení, dětská magnetická tabule je pro všechny křídové radovánky jako dělaná. Magnetická tabule ve tvaru písmene A umožňuje dětem  kreslení na klasické černé tabuli, zároveň z druhé strany najdete bílou magnetickou tabuli pro kreslení fixy i pro použití magnetů.

Magnetické tabule můžete vybírat v různých velikostech i motivech, mohou být otočné, výškově nastavitelné, s počítadlem či hodinami, s odkládacím prostorem i k zavěšení na zeď. Možností je celá řada. Věříme proto, že i vy si najdete tu pravou.

Magnetické stavebnice

Povzbuzení kreativity i rozvoj jemné motoriky můžete trénovat pomocí zábavných magnetických stavebnic. Podporují hru formou experimentu, kladou důraz na vlastní iniciativu dítěte a jednotlivé kousky se dají snadno kombinovat. Existuje také nepřeberné množství druhů – kuličková dráha, vláček se zvířátky, magnetická stavebnice pro rozvoj smyslů a další. 

Share this
Tags

Must-read

Zápis do mateřské školky si náš syn užil

Zápis do mateřské školky ProFamily si náš si velmi užil. Jeho nová soukromá školka ProFamily Praha 12 Modřany se tak pro jeho příští tři...

Jesle na prodej byly jasnou volbou

Jesle na prodej, které jsem objevila čistě náhodou v inzerátu na internetu, jsem si na první pohled doslova zamilovala. Již delší dobu jsem totiž přemýšlela...

Jak vybrat magnetické hračky pro děti?

Magnet je skvělým pomocníkem, který podporuje učení a zaručuje skvělou zábavu pro děti. U dětských hraček to platí dvojnásob. Existuje nespočet dětských her, které...
spot_img

Recent articles

More like this